Menu
Dnes otevřeno 8.00 – 16.00 Projekce na kouli v 10:30

Školy mohou navštívit Alternátor zcela zdarma

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč připravilo do nadcházejícího školního roku 2018/2019 několik novinek. Tou nejdůležitější je fakt, že školy všech stupňů od mateřských až po vysoké nyní mohou navštívit Alternátor zcela zdarma – a to tehdy, kdy se žáci či studenti expozicemi projdou sami. Pedagogům se navíc během této bezplatné návštěvy dostane ze strany průvodců plného servisu. Představí jim všechny programy pro školy včetně komentovaných programů na unikátní projekční kouli Science on a Sphere, aby se seznámili s možnostmi, které toto ekotechnické centrum nabízí.

V případě, že si škola vybere některý z nabízených programů, zaplatí běžnou cenu od 30 do 50 Kč za program (podrobnosti zde).

 

Alternátor bude od 1. září 2018 opět v provozu každý den včetně víkendů. Otevírací doba od pondělí do pátku je od 8.00 do 16.00 hodin, v sobotu od 10.00 do 17.30 hodin, v neděli od 10.00 do 14.30 hodin. Víkendový provoz je určen zejména veřejnosti, programy pro školy probíhají ve všedních dnech.

 

Pro další informace týkající se objednávání škol či pro informace o nabízených programech neváhejte kontaktovat pracovníky Ekotechnického centra Alternátor Třebíč na e-mailu info@alternator.cz či na telefonním čísle 733 673 006.

 

Projekční koule Science on a Sphere je unikátní projekční zařízení, které vyvinuli vědci v agenturách NOAA a NASA. Lze na něm zobrazit nejrůznější přírodní jevy včetně oblačnosti či zemětřesení v reálném čase nebo různé vesmírné objekty nasnímané ve velkém rozlišení. V Evropě jich najdeme pouze deset.

 

Podrobnosti také na www.alternator.cz/alternator-pro-skoly .

Tip pro vás!

Přijeli jste do Třebíče, prošli jste všechny památky a nevíte, co ještě podniknout? Navštivte Alternátor. Nudit se nebudete ani vy, ani vaše děti. Podívejte se třeba na naši fotogalerii či videa na youtube.