Menu
Dnes otevřeno 10:00 – 17.30 Projekce na kouli v 10.30, 13.30 a 15.30

Často kladené otázky

Musíme si projekci na kouli rezervovat?

Nemusíte, stačí přijít.

V kolik hodin je vhodné přijet, abychom si vše stihli prohlédnout?

Pokud se bavíme o sobotní návštěvě, tak optimální příjezd je nejpozději v 15:00. Budete tak mít hodinu až hodinu a půl na projití centra a poslední projekci na kouli v 15:30. Ve všední dny si odečtěte hodinu až dvě.

V případě, že se předem objedná aspoň deset platících diváků, koná se v sobotu v 17:00 zábavná science-show.

Vstupné na kouli + do centra

Vstupenka za 90 Kč (příp. 50 Kč za snížené vstupné) platí pro vstup do centra + vstup do multimediálního sálu s projekční koulí, kterou si návštěvník v tomto případě obsluhuje sám pomocí dotykového panelu. Vstupné 50 Kč pro dospělé a 30 Kč (zlevněné vstupné) je cena za vstup do multimediálního sálu na komentované prohlídky se speciálním programem promítaným pracovníky Alternátoru. Ti návštěvníci, kteří mají zakoupené pouze promítání, musejí ihned po promítání opustit vnitřní prostory centra.

Promítáte na kouli pořád to samé?

Samozřejmě ne, projekce obměňujeme za nové a střídáme odvětví (vesmír, atmosféra, voda, člověk, příroda…).

Jaké vyžití u vás mají malé děti?

Kromě toho, že u nás je povoleno dotýkat se naprosté většiny exponátů, nachází se u nás i dětský koutek na terase, v interiéru, a také dětská herna a horolezecká stěna. Je pravda, že projekce na kouli jsou zaměřeny spíše pro starší diváky (řekněme od deseti let výše) a malé děti půlhodinové promítání většinou nezaujme. V tomhle případě to dopadá většinou tak, že maminka se odchází hrát s dítětem do koutku a tatínek stráví čas na promítání :-).

Tip pro vás!

V Alternátoru se můžete Dotknout Měsíce. Tak se jmenuje náš nový program na unikátní projekční kouli.