Menu
Dnes otevřeno 8.30 – 15.30 Projekce na kouli v 10.30 a 14.30

Často kladené otázky

Musíme si projekci na kouli rezervovat?

Nemusíte, stačí přijít.

V kolik hodin je vhodné přijet, abychom si vše stihli prohlédnout?

Pokud se bavíme o sobotní návštěvě, tak optimální příjezd je nejpozději v 15:00. Budete tak mít hodinu až hodinu a půl na projití centra a poslední projekci na kouli v 15:30. První sobotu v měsíci (sejde-li se alespoň deset zájemců) pak od 16:45 začíná science-show, kterou svoji návštěvu uzavřete. Ve všední dny si odečtěte hodinu až dvě, přičemž projekce na kouli začíná ve 14:30. Science-show lze v případě zájmu a objednávky alespoň dva dny předem připravit i v další soboty.

Vstupné na kouli + do centra

Vstupenka za 90 Kč (příp. 50 Kč za snížené vstupné) platí pro vstup do centra + vstup do multimediálního sálu s projekční koulí, kterou si návštěvník v tomto případě obsluhuje sám pomocí dotykového panelu. Vstupné 50 Kč pro dospělé a 30 Kč (zlevněné vstupné) je cena za vstup do multimediálního sálu na komentované prohlídky se speciálním programem promítaným pracovníky Alternátoru. Ti návštěvníci, kteří mají zakoupené pouze promítání, musejí ihned po promítání opustit vnitřní prostory centra.

Promítáte na kouli pořád to samé?

Samozřejmě ne, projekce obměňujeme za nové a střídáme odvětví (vesmír, atmosféra, voda, člověk, příroda…).

Jaké vyžití u vás mají malé děti?

Kromě toho, že u nás je povoleno dotýkat se naprosté většiny exponátů, nachází se u nás i dětský koutek na terase, v interiéru, a také dětská herna a horolezecká stěna. Je pravda, že projekce na kouli jsou zaměřeny spíše pro starší diváky (řekněme od deseti let výše) a malé děti půlhodinové promítání většinou nezaujme. V tomhle případě to dopadá většinou tak, že maminka se odchází hrát s dítětem do koutku a tatínek stráví čas na promítání :-).

Tip pro vás!

Přijeli jste do Třebíče, prošli jste všechny památky a nevíte, co ještě podniknout? Navštivte Alternátor. Nudit se nebudete ani vy, ani vaše děti. Podívejte se třeba na naši fotogalerii či videa na youtube.