Menu
Dnes otevřeno 10.00 – 17.30 Projekce na kouli v 10:30, 14:30

Energie a náš svět

Koho to tu nadchne?

Každého kdo potřebuje ke svému životu elektřinu a teplo. Je vůbec možné dnes bez těchto věcí žít? A jak to všechno vlastně funguje? Co rozehřívá radiátor ve Tvém pokoji a odkud se to teplo vzalo? A jak se do zásuvky, která nabíjí tvůj tablet dostala elektřina? Spousta otázek, které potřebují jednoduché odpovědi. Přijďte k nám, naše expozice Vám vše zodpoví!

Na co se můžeš těšit?

Rozhodně by sis neměl nechat ujít náš energo dům. Co všechno doma potřebuje elektřinu a teplo a jak se tam vlastně dostávají? Kolik peněz zaplatíte za provoz nejrůznějších spotřebičů? Ve spolupráci s firmou E.ON navíc zjistíte, jak se vede elektřina z elektrárny až do zásuvky.

Obnovitelné i neobnovitelné – takové jsou zdroje energie. Jaké zasoby ještě u jednotlivých druhů existují a jaké výhody a nevýhody přinášejí z pohledu ekonomiky a ekologie? A jak jednoduše předat tak zásadní informaci jako je proces fotosyntézy? Připraveno pro Vás!

Součástí této expozice je i část “Cesta elektřiny aneb Od zdroje až po zásuvku” připravená ve spolupráci se společností E.ON.

Související programy pro školy