Menu
Dnes otevřeno 8:00 až 16:00 Projekce na kouli - dnes si sami můžete pustit více než 20 programů.

Energie a náš svět

Koho to tu nadchne?

Každého kdo potřebuje ke svému životu elektřinu a teplo. Je vůbec možné dnes bez těchto věcí žít? A jak to všechno vlastně funguje? Co rozehřívá radiátor ve Tvém pokoji a odkud se to teplo vzalo? A jak se do zásuvky, která nabíjí tvůj tablet dostala elektřina? Spousta otázek, které potřebují jednoduché odpovědi. Přijďte k nám, naše expozice Vám vše zodpoví!

Na co se můžeš těšit?

Rozhodně by sis neměl nechat ujít náš energo dům. Co všechno doma potřebuje elektřinu a teplo a jak se tam vlastně dostávají? Kolik peněz zaplatíte za provoz nejrůznějších spotřebičů? Ve spolupráci s firmou E.ON navíc zjistíte, jak se vede elektřina z elektrárny až do zásuvky.

Obnovitelné i neobnovitelné – takové jsou zdroje energie. Jaké zasoby ještě u jednotlivých druhů existují a jaké výhody a nevýhody přinášejí z pohledu ekonomiky a ekologie? A jak jednoduše předat tak zásadní informaci jako je proces fotosyntézy? Připraveno pro Vás!

Součástí této expozice je i část „Cesta elektřiny aneb Od zdroje až po zásuvku“ připravená ve spolupráci se společností E.ON.

Tip pro vás!

Přijďte se podívat na naši expozici Cesta elektřiny, kterou jsme pro vás připravili spolu s firmou E.ON.

Související programy pro školy