Dnes otevřeno 8:30 - 16:30
projekce na kouli v 14:30

V Alternátoru lze zapůjčit elektrokola a elektroskútry

2.6.

Velmi zajímavou novinku pro nadcházející turistickou sezonu připravilo Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči. K zapůjčení tu totiž mají čtveřici elektrokol a dvojici elektroskútrů, které mnozí návštěvníci města jistě využijí k poznávání okolí.

K dispozici jsou dvě dámská a dvě pánská elektrokola vybavená světly, nosiči a také několika brašnami například na mobil či svačinu. Při zapnutí elektromotoru mají celkem sedm stupňů asistence, přičemž při stupních 3 či 4 vydrží baterie na zhruba sto kilometrů jízdy. Nic tedy nebrání tomu naplánovat si z Alternátoru celodenní i vícedenní výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Elektrokola lze navíc dobíjet z běžné zásuvky, baterie lze vyjmout, a tak v případě jejího vybití lze dobíjet prakticky kdekoli.

Velkou výhodou půjčovny je i poloha Alternátoru. Zhruba tři sta metrů od něj totiž prochází mezinárodní cyklotrasa Jihlava-Třebíč-Raabs, takže okolí disponuje kvalitní cyklistickou infrastrukturou.

Podobně jako elektrokola si lze v Alternátoru zapůjčit i elektroskútry. Ty ekotechnickému centru dodala firma E.ON, která se svými partnery na jižní Moravě, Vysočině a jižních Čechách vybudovala síť jejich půjčoven. Skútry mají dojezd asi 60 km, ale protože v blízkém okolí Alternátoru se nachází hned několik partnerských půjčoven, lze s nimi naplánovat i delší výlet. V partnerské půjčovně lze totiž skútr dobít a mezitím si prohlédnout tamní památky a zajímavosti. V dojezdové vzdálenosti lze takto využít půjčovny v Bystřici nad Pernštejnem, Žďáru nad Sázavou, Telči, Slavonicích, Znojmě a na Vranovské přehradě. Je samozřejmě možné naplánovat si výlet i na několik dnů a tyto destinace využít jen jako odpočinkové stanice například při cestě do Jihočeského kraje, kde najdeme další partnerské půjčovny.

 

Elektrokola i elektroskútry lze navíc dobíjet i na dobíjecích stanicích, které najdeme hlavně v jižní části Třebíčska. Takovéto speciální dobíječky se nacházejí například v informační centru Jaderné elektrárny Dukovany, na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou, na zámku v Náměšti nad Oslavou, na Dalešické přehradě v Autocampu Wilsonka na Hartvíkovické pláži a u lodní zastávky Kramolín, na koupališti v Rouchovanech, v ubytovně v Koněšíně, v Hotelu Ryšavý ve Vémyslice nebo v Dalešickém pivovaru.

Zajímavostí je, že E.ON dodal Alternátoru ještě jeden elektroskútr – avšak odstrojený. Návštěvníci centra tak mohou v expozici vidět, jak jsou v tomto netradičním dopravním prostředku uloženy baterie či motor.

 

V Alternátoru poradí vhodné tipy na výlety, v průběhu června budou k dispozici i mapky s nejzajímavějšími trasami po blízkém i vzdáleném okolí.

 

Půjčovné elektrokol a elektroskútrů

Elektrokolo:

  vratná záloha  

  běžná cena  

  se slevou E.ON -10 %  

1 den

1500 Kč

350 Kč

315 Kč

2 dny

670 Kč

603 Kč

od 3. dne

290 Kč

261 Kč


Elektroskútr:

  vratná záloha  

  běžná cena  

  se slevou E.ON -30 %  

1 den

2500 Kč

600 Kč

420 Kč

od 2. dne

500 Kč

385 Kč


 
Podmínky pronájmu:
2 platné osobní doklady s fotografií, složení vratné zálohy, zápůjčka na základě předávacího protokolu, nájemce musí být starší 18 let, v případě skútru je potřeba řidičské oprávnění (stačí řidičský průkaz „B“)
 
Další:
Přilba: 50 Kč. Vrácení po 16.30 hod. 100 Kč/h. Celodenní půjčovné od 9:00 do 16:30.
 
E-skútr i e-kolo dostanou návštěvníci seřízené a s plně nabitou baterií. K obsluze budou zaškoleni.
 
Zákazníci E.ON mají slevu. Podrobnosti na https://www.eon.cz/domacnosti/vernostni-program/sport-a-volny-ca/pujcovna-11

 

Alternátor - elektrokola

Alternátor Třebíč - elektroskútry

 

Foto: Jitka Mattyášovská a Milan Krčmář