Dnes otevřeno 8:30 - 16:30
projekce na kouli v 14:30

Polární záře na projekční kouli

30.6.

Ekotechnické centrum Alternátor připravilo nový komentovaný program pro svoji unikátní projekční kouli Science on a Sphere. S využitím dat agentur NOAA a NASA sestavilo promítání věnované polární záři a všemu, co s ní souvisí.

A právě v sousloví „všemu, co s ní souvisí“ tkví kouzlo této projekce – polární záře je totiž spjatá i s jevy, které jsou na první pohled zcela jiného charakteru.

Návštěvníci se tak dozví zajímavosti o Slunci, zemském jádru a magnetickém poli Země, ale třeba i o migraci ptáků, kteří jsou právě na magnetickém poli Země životně závislí. A jak to vše souvisí se vznikem polární záře? Přijďte se podívat do Alternátoru. Nová projekce začíná 1. července.

 

Komentované projekce na kouli

Po - So: 10.30, 13.30 a 15.30

Ne: Nepromítá se

 

Téma projekce si návštěvníci mohou zvolit po domluvě. Kromě Polární záře se i nadále promítá 50 odstínů vesmíru, navíc lze nabídnout i obecnou projekci, při níž jsou představeny nejdůležitější datasety dodané jak agenturou NOAA (zejména tedy aktuální oblačnost či aktuální zemětřesení), tak agenturou NASA (zejména planety a další vesmírná tělesa).

 

Cena vstupného na komentovanou projekci na kouli činí 50 Kč pro dospělého a 30 Kč pro děti, seniory, studenty, ZTP ap. 

 

Projekční koule Science on a Sphere je unikátní projekční zařízení vyvinuté agenturami NOAA a NASA. Lze na něm zobrazit různé přírodní jevy, mnohé i on-line, kdekoli na zeměkouli, nebo planety a další tělesa sluneční soustavy. V Evropě je pouze osm těchto zařízení.

 

 Alternátor Třebíč - polarni zare

 

 

V Třebíči 30. června 2017