Dnes otevřeno 9:30 - 17:00
projekce na kouli v 10.30, 13.30 a 15.30

Programy pro ZŠ II. stupně

Nabízíme Vám programy v expozicích ekotechnického centra ALTERNÁTOR. Zaměření odpovídá názvům expozic - Plnou parou vpřed, Energie a náš svět a Boty a ponožky. Dále máte možnost vybrat si z několika set programů na ojedinělém 3D projekčním zaří- zení „Věda na kouli\". Vaše škola také získá originální soubor pracovních listů, se kterými mohou učitelé pracovat i ve vyučovacích hodinách. Vstupné pro jednoho žáka je 50,- Kč. Pro pedagogický doprovod je vstup zdarma.

Alternátor od sklepa po střechu

Program vede účastníky všemi expozicemi ekotechnického centra ALTERNÁTOR – Plnou parou vpřed, Energie a náš svět a Boty a ponožky. Součástí je 45 minutová projekce nejzajímavějších programů v multimediálním sále zaměřených na unikátní poznatky o planetě Zemi a vesmíru. Projekce je přizpůsobena věku účastníků.

Související expozice: Plnou parou vpřed, Energie a náš svět, Boty a ponožky, Věda na kouli

Až budete bydlet sami

Program zaměřuje pozornost účastníků na hospodaření se surovinami, energiemi, na možnosti úspor a udržitelné hospodaření na úrovni domácnosti a školy. Program je propojením přírodovědných a environmentálních témat s finanční gramotností. Druhou částí programu je 45 minutový pořad v multimediálním sále zaměřený na planetu Zemi, počasí a udržitelné hospodaření se surovinami a energií s ohledem na věk účastníků. Samozřejmostí je vstup do všech expozic centra.

Související expozice: Energie a náš svět

Borovina - příběh o ševcovském snu

Legendární příběh podnikatele Tomáše Bati zpracovaný do programu pro žáky. Program sleduje cestu podnikatele k vybudování obuvnického impéria světového významu v prostředí autentických dobových exponátů. Účastníci budou mít možnost porozumět tomu, jak uvažuje skutečný podnikatel, a co to znamená vybudovat opravdu prosperující podnik. Baťův projekt Zlína a Boroviny ukazuje cestu k udržitelnému hospodaření a podnikání i dnes. V multimediálním sále účastníci zhlédnou pořady odpovídající jejich věku zaměřené na obchod, cestování a hospodaření v celoplanetárním měřítku. Samozřejmě si můžete prohlédnout všechny další expozice. 

Související expozice: Plnou parou vpředBoty a ponožky

Energie všude kolem nás

Program zaměřuje pozornost účastníků na dvě hlavní formy energie, se kterými se denně setkáváme v domácnostech nebo škole. Elektřinu a teplo účastníci společně s průvodcem prozkoumají, využijí při tom exponátů našeho centra a různých možných pohledů. Program umožní nahlédnout pod pokličku výroby energií, jejich přenosu, měření i spotřeby. Součástí programu je i exkurze v teplárně na biomasu a ve skladovacích prostorách dřevní štěpky. Účastníci nepřijdou ani o možnost shlédnout 30 minutový pořad v multimediálním sále se zaměřením na energie a udržitelné hospodaření s nimi. Součástí programu je vstup do všech expozic centra.

Související expozice: Energie a náš svět

Lidé, vynálezy a technika

Program nabízí procházku po stopách vynálezců i obyčejných lidí, kteří krok za krokem odkrývali tajemství přírody a prostřednictvím vynálezů měnili svět do jeho dnešní podoby. Účastníci nahlédnou do budoucích možných scénářů vývoje našeho světa směrem k jeho udržitelnosti nebo k zániku. Druhou částí programu je 45 minutový pořad v multimediálním sále, zaměřený na planetu Zemi, počasí a udržitelné hospodaření se surovinami a energií. Samozřejmostí je vstup do všech expozic centra.

Související expozice: Plnou parou vpřed, Boty a ponožky

Online přihláška

Nabídka školám

Důležité informace

Otevírací doba:

Po - Pá: 9.30 až 17.00
So: 10.00 až 17.30
Ne: 13.00 až 17.00

V sobotu od 17.00 do cca 17.30 science-show
(v případě účasti alespoň 10 návštěvníků - nutné přijít nejpozději v 16.45)

Vstupné:
Exkurze: 50 Kč / žák
Science show: 30 Kč / žák
Pedagogický doprovod: zdarma

Doba trvání:
Program: 60 - 75 minut
Science show: 30 minut

Progamy ke stažení:
Mateřské školy
Základní školy I. a II. stupeň
Střední školy

Nevíte si rady? Ozvěte se nám:
tel. 420 733 673 006
e-mail: info@alternator.cz