Dnes otevřeno 10.00 - 17.30
projekce na kouli v 10:30, 13:30, 15:30

Programy pro ZŠ II. stupně

Nabízíme Vám výukové programy v expozicích ekotechnického centra ALTERNÁTOR. Zaměření odpovídá názvům expozic - Plnou parou vpřed a Energie a náš svět. Všechny byly připraveny s důrazem na získání praktických znalostí, které nejsou jen odbornými poučkami, ale žáci je budou moci sami uplatňovat a rozvíjet.

Pro tento školní rok jsme připravili také několik ucelených tematických projekcí na unikátním projekčním zařízení Science on a sphere. Věříme, že si s pestré nabídky určitě vyberete.  

Vstupné pro jednoho žáka je 50,- Kč. Pro pedagogický doprovod je vstup zdarma.

100 pohledů na Zemi

Co víte o Zemi? Věděli jste, že sluneční energie souvisí s polární září? A že tu má pro změnu na svědomí magnetické pole Země? Nebo že se zemětřesení na Zemi vyskytnou každý den a že se kontinenty neustále mění? Letěli jste někdy letadlem? Víte, kde je nejhustší letecká síť, a že ve střední Evropě prakticky zakopáváme o železniční koleje?

Obsah: na unikátní projekční kouli Vás provedeme jevy na Zemi, a to jak těmi přírodními, tak i těmi, které vytváří člověk. Čekají vás datasety přinášející informace v reálném čase - můžeme se podívat, kde zrovna došlo k zemětřesení, kde mají sníh, zjistit, jak a proč migrují ptáci, kde nejvíce hrozí vzestup hladin oceánů, kde je extrémní světelné znečištění nebo jak vypadala Země před stovkami milionů let.

Program je určený pro žáky ZŠ (oba stupně) a SŠ.

Časová náročnost: 35 min.

Aktuální projekce

V našem centru probíhají tematické projekce na unikátní "Science on a sphere", rádi Vám zodpovíme, která běží aktuálně, a budete-li mít zájem, rádi Vám ji při Vaší školní výukové exkurzi nabídneme.

 

Program je určený pro žáky ZŠ (druhý stupeň) a SŠ

Časová náročnost: 35 min

Do vesmíru s NASA

Vydejte se s námi na cestu po Mléčné dráze. Seznámíme Vás s naší sluneční soustavou, jednotlivými planetami jejich měsíci i exoplanetami.

Obsah: celý program je soustředěný do prostor multimediálního sálu s unikátní projekcí na kouli. Návštěvníci si vychutnají inverzní planetárium s jedinečnými zobrazeními prvků sluneční soustavy v nejkvalitnějších snímcích z družic NASA

Program je určený pro žáky  (oba stupně) a SŠ

Časová náročnost: 35 min.

Měsíc není pouze jeden

Náš Měsíc je zatím jediné těleso ve vesmíru mimo naši planetu, na které stoupla lidská noha. Co všechno o tomto pozoruhodném sousedu naší planety víme? A znáte další měsíce planet naší sluneční soustavy?

 

Obsah: na unikátní projekční kouli Vám ukážeme nejen mimořádně kvalitní snímky Luny. Součástí projekce je také speciální krátké video o dobytí měsíce. Seznámíme Vás také s dalšími významnými měsíci planet sluneční soustavy.

 

Program je určený pro žáky ZŠ (oba stupně) a SŠ.

Časová náročnost: 35 min.

Proč (ne)věřit předpovědi počasí

Taky se Vám už stalo, že jste se večer podívali na předpověď počasí, a ráno bylo stejně všechno jinak? Proč je tak náročné předpovědět, jaké nás čeká počasí, i když máme moderní techniku a počítače?

Obsah: v tomto programu se zaměříme na vysvětlení celé řady jednotlivých problematik, které ovlivňují počasí – tlakové vrstvy, oteplování planety a vysvětlíme Vám, jak nás ovlivňuje Golfský proud. Povíme si také o tom, jak vypadá počasí na různých planetách. To vše na unikátní projekční kouli!

Program je určený pro žáky ZŠ (oba stupně) a SŠ.

Časová náročnost: 35 min.

Program bude k dispozici od 10. října 2017.

Udržitelná energetika v praxi

Kolik energie potřebujeme vyrobit, abychom zajistili svoji energetickou potřebu? Stojí za to s energií šetřit? Co je to vlastně ta „udržitelná energetika“?

Obsah: Každá věc něco stojí. Náš program podporuje ekonomickou gramotnost v tématu energetiky. Jak se dá energie vyrobit a distribuovat ekonomicky i ekologicky zároveň? Jak málo stačí, abyste hodně ušetřili? Program plný ukázek z praxe, se kterými se návštěvnici každý den setkávají.

Program je určen pro žáky ZŠ (druhý stupeň) a SŠ.

Časová náročnost: 35 min.

Související expozice: Energie a náš svět

Online přihláška

Nabídka školám

Důležité informace

Otevírací doba:

Pondělí 8.30 – 15.30 
Úterý     8.30 – 16.30 
Středa   8.30 – 15.30
Čtvrtek  8.30 – 16.30
Pátek    8.30 – 16.30  
Sobota  10.00 – 17.30
Neděle  10.00 – 14.30

První sobotu v měsíci od 16.45 do cca 17.15 science-show
(v případě účasti aspoň 10 návštěvníků - nutné přijít do 16.30)

Vstupné:
Exkurze: 50 Kč / žák
Science show: 30 Kč / žák
Pedagogický doprovod: zdarma

Doba trvání:
Program: cca 35 minut
Science show: 30 minut

Programy ke stažení:
Programy pro MŠ, ZŠ a SŠ + projekce na kouli

Nevíte si rady? Ozvěte se nám:
tel. 420 733 673 006
e-mail: info@alternator.cz