Dnes otevřeno 9:30 - 17:00
projekce na kouli v 10.30, 13.30 a 15.30

Programy pro ZŠ I. stupně

Nabízíme Vám programy v expozicích ekotechnického centra ALTERNÁTOR. Zaměření odpovídá názvům expozic - Plnou parou vpřed, Energie a náš svět a Boty a ponožky. Dále máte možnost vybrat si z několika set programů na ojedinělém 3D projekčním zařízení „Věda na kouli“. Vaše škola také získá originální soubor pracovních listů, se kterými mohou učitelé pracovat i ve vyučovacích hodinách.

Alternátor od sklepa po střechu

Program vede účastníky všemi expozicemi ekotechnického centra ALTERNÁTOR – Plnou parou vpřed, Energie a náš svět a Boty a ponožky. Součástí je 45 minutová projekce nejzajímavějších programů v multimediálním sále zaměřených na unikátní poznatky o planetě Zemi a vesmíru. Projekce je přizpůsobena věku účastníků.

Související expozice: Plnou parou vpřed, Energie a náš svět, Boty a ponožky, Věda na kouli

Jak se dělá bota

Program je zaměřen na expozici výroby obuvi a punčochových výrobků ve spojení s pohledem do historie výroby obuvi a historie areálu továrny v Borovině a příběhem Tomáše Bati. Vše je prováděno názornou a hravou formou. Druhou částí programu je 45 minutový pořad v multimediálním sálezaměřený na planetu Zemi, počasí a udržitelné hospodaření se surovinami a energií. Samozřejmostí je vstup do všech expozic centra.

Související expozice: Boty a ponožky, Věda na kouli

Jak se dělá elektřina

Program je zaměřen na různé způsoby výroby elektrické energie, způsoby jejího přenosu od výroby až do domácnosti. Účastníkům představíme náš interaktivní energodomek plný domácích spotřebičů. Účastníci budou mít příležitost seznámit se s různými možnostmi úspor elektrické energie. Součástí programu je 45 minutový pořad v multimediálním sále se zaměřením na energie a udržitelné hospodaření s nimi. Samozřejmostí je vstup do všech expozic centra.

Související expozice: Energie a náš svět, Věda na kouli

Jak se dělá teplo

Program je zaměřen na suroviny a zdroje tepelné energie pro domácnosti, různé způsoby vytápění domácností, jejich porovnání a na možnosti úspor. Součástí programu je i exkurze v teplárně na biomasu a ve skladovacích prostorách dřevní štěpky. Účastnící nepřijdou ani o možnost shlédnout 30 minutový pořad v multimediálním sále se zaměřením na energie a udržitelné hospodaření s nimi. Součástí programu je vstup do všech expozic centra.

Související expozice: Plnou parou vpřed, Věda na kouli

Online přihláška

Nabídka školám

Důležité informace

Otevírací doba:

Po - Pá: 9.30 až 17.00
So: 10.00 až 17.30
Ne: 13.00 až 17.00

V sobotu od 17.00 do cca 17.30 science-show
(v případě účasti alespoň 10 návštěvníků - nutné přijít nejpozději v 16.45)

Vstupné:
Exkurze: 50 Kč / žák
Science show: 30 Kč / žák
Pedagogický doprovod: zdarma

Doba trvání:
Program: 60 - 75 minut
Science show: 30 minut

Progamy ke stažení:
Mateřské školy
Základní školy I. a II. stupeň
Střední školy

Nevíte si rady? Ozvěte se nám:
tel. 420 733 673 006
e-mail: info@alternator.cz