Dnes otevřeno 9:30 - 17:00
projekce na kouli v 10.30, 13.30 a 15.30

Programy pro mateřské školy

Nabízíme Vám programy v našich expozicích sestavené pro děti předškolního věku. Expozice mají názvy Plnou parou vpřed, Energie a náš svět a Boty a ponožky. Dále je zde pro Vás připraveno mnoho programů na unikátním 3D projekčním zařízení „Věda na kouli“, které průvodci také přizpůsobují věku dětí. Vstupné pro jedno dítě je 50,- Kč. Pro pedagogický doprovod je vstup zdarma.

Co všechno umí sluníčko

Program pro skupiny dětí z mateřských škol je zaměřený na názorné seznámení s vlivem Slunce na život na Zemi. Pod vedením průvodce a za použití názorných exponátů se děti seznámí s jevy kolem nás, na které má Slunce vliv. Společně se budeme zabývat počasím, denní a roční dobou, teplotou, světlem, růstem rostlin i životními cykly živočichů.

Související expozice: Energie a náš svět

Co všechno umí vítr a voda

Program pro skupiny dětí z mateřských škol je zaměřený na názorné seznámení se s vlivem větru a vody na životě na Zemi. Pod vedením průvodce a za použití názorných exponátů se děti seznámí s jevy kolem nás, na které má voda a vítr vliv. Společně se budeme zabývat počasím, denní a roční dobou, teplotou, světlem, růstem rostlin i životními cykly živočichů.

Související expozice: Energie a náš svět

Malí kosmonauti

Program pro skupiny dětí z mateřských škol je zaměřený na názorné seznámení se s vesmírem. Průvodce s využitím unikátní projekce na kouli dětem nabídne pohledy na planetu Zemi, planety sluneční soustavy, Slunce i hvězdy, vše formou odpovídající věku dětí. Kromě toho dětem nabízíme seznámení se všemi dalšími expozicemi, a to také hravou formou.

Související expozice: Věda na kouli

Online přihláška

Nabídka školám

Důležité informace

Otevírací doba:

Po - Pá: 9.30 až 17.00
So: 10.00 až 17.30
Ne: 13.00 až 17.00

V sobotu od 17.00 do cca 17.30 science-show
(v případě účasti alespoň 10 návštěvníků - nutné přijít nejpozději v 16.45)

Vstupné:
Exkurze: 50 Kč / žák
Science show: 30 Kč / žák
Pedagogický doprovod: zdarma

Doba trvání:
Program: 60 - 75 minut
Science show: 30 minut

Progamy ke stažení:
Mateřské školy
Základní školy I. a II. stupeň
Střední školy

Nevíte si rady? Ozvěte se nám:
tel. 420 733 673 006
e-mail: info@alternator.cz