Dnes otevřeno 8:30 - 16:30
projekce na kouli v 14:30

Energie a náš svět

Koho to tu nadchne?

Každého kdo potřebuje ke svému životu elektřinu a teplo. Je vůbec možné dnes bez těchto věcí žít? A jak to všechno vlastně funguje? Co rozehřívá radiátor ve Tvém pokoji a odkud se to teplo vzalo? A jak se do zásuvky, která nabíjí tvůj tablet dostala elektřina? Spousta otázek, které potřebují jednoduché odpovědi. Přijďte k nám, naše expozice Vám vše zodpoví!

Na co se můžete těšit?

Rozhodně byste si neměli nechat ujít náš energo dům. Co všechno doma potřebuje elektřinu a teplo a jak se tam vlastně dostávají? Kolik peněz zaplatíte za provoz nejrůznějších spotřebičů? Ve spolupráci s firmou E.ON navíc zjistíte, jak se vede elektřina z elektrárny až do zásuvky.

Pro rodiče a učitele

Obnovitelné i neobnovitelné - takové jsou zdroje energie. Jaké zasoby ještě u jednotlivých druhů existují a jaké výhody a nevýhody přinášejí z pohledu ekonomiky a ekologie? A jak jednoduše předat tak zásadní informaci jako je proces fotosyntézy? Připraveno pro Vás!   

 

Součástí této expozice je i část "Cesta elektřiny aneb Od zdroje až po zásuvku" připravená ve spolupráci se společností E.ON.

KOHO TO TU NADCHNE?

Každého, kdo chce vědět, jak elektřina putuje vedením, jak se mění její napětí, jak vypadají kabely či elektrické sloupy, jak jsou chráněni ptáci před úrazem elektrickým proudem.

Související programy pro školy

Online přihláška

Expozice

Zkuste si našlapat energii na našich energokolech. Dokážete jí vyrobit tolik, abyste náš elektromobil dostali z garáže?  

Foto & video