Menu
Dnes otevřeno 8:00 - 16:00 Projekce na kouli pouze pro objednané skupiny

Alternátor nabízí programy pro distanční vzdělávání

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč vychází vstříc pedagogům a jejich žákům, jimž současná epidemiologická situace a opětovné uzavření škol nedovoluje navštívit centrum osobně. Díky moderním technologiím jim umožní zúčastnit se streamované komentované prohlídky z multimediálního sálu s projekční koulí Science on a Sphere. Tuto prohlídku tedy lze využít v rámci distančního vzdělávání žáků.

Na výběr jsou dva programy, každý přizpůsobený věku žáků z dané třídy:

  1. Vesmír
  2. Země

 

 Lze je aplikovat například na hodiny fyziky, přírodopisu a přírodovědy, ekologie atp.

 

Technicky se jedná o velmi jednoduchou záležitost. Celá komentovaná prohlídka probíhá přes aplikaci „Zoom Cloud Meetings“, kterou lze bezplatně nainstalovat do počítače, tabletu, případně chytrého mobilního telefonu. Ke spuštění daného streamovaného videa není potřeba žádné registrace, systém vyhovuje podmínkám GDPR, o uživatelích nejsou shromažďována žádná data. Pro připojení se k prohlídce Alternátor pedagogovi pouze poskytne internetový odkaz, jejž pedagog následně rozešle jednotlivým žákům. Celá komentovaná prohlídka trvá cca 30 minut a animátor během ní komunikuje se žáky, kteří se do ní aktivně zapojují.

Pracovníci Alternátoru velmi rádi tímto způsobem oživí pedagogům i jejich žákům distanční výuku, zároveň tak nebude přerušen provoz centra.

 

Prohlídky jsou až do 6. listopadu 2020 zdarma a je možné domluvit je na e-mailu info@alternator.cz či telefonu 733 673 006, kde pedagogům zároveň bude poskytnuta elektronická podpora pro tuto službu. Jak tato on-line projekce vypadá, můžete zhlédnout na krátkém videu zde nebo v reportáži České televize zde.

 

Projekční koule je unikátní zařízení vyvíjené agenturami NOAA a NASA. Dokáže velmi věrně zobrazit jevy na zeměkouli či vesmírné objekty. V Evropě jich najdeme pouze deset.

Tip pro vás!

Přijeli jste do Třebíče, prošli jste všechny památky a nevíte, co ještě podniknout? Navštivte Alternátor. Nudit se nebudete ani vy, ani vaše děti. Podívejte se třeba na naši fotogalerii či videa na youtube.